f Najlepsze książki o Poznaniu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   15.45 - Obywatel Gzik donosi - felieton satyryczny
        15:16:28 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Najlepsze książki o Poznaniu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-13 11:35

Najlepsze książki o Poznaniu

Znamy tegorocznych laureatów Nagród im. Józefa Łukaszewicza przyznawanych co roku za najlepsze książki o Poznaniu. Tym prestiżowym wyróżnieniem uhonorowano "Teczki na Baraniaka", Kronikę Miasta Poznania o okupacji w mieście i publikację o Szkole Sztuk Zdobniczych.

Autorem "Teczek na Baraniaka" - dwutomowej obszernej publikacji opisującej działania Służby Bezpieczeństwa wobec metropolity poznańskiego jest ks. biskup Marek Jędraszewski.

Kronikę Miasta Poznania - też dwutomową, poświęconą różnym aspektom okupacji w Poznaniu przygotował dr Przemysław Matusik. Jury zwróciło również uwagę na bardzo dobry, wyrazisty projekt okładki autorstwa Anny Wybierały.

Trzecim laureatem Nagrody Łukaszewicza został Jarosław Mulczyński, autor pomnikowej publikacji o Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego, która począwszy od 1919 roku, w ciągu dwudziestu lat swej działalności, odcisnęła wyraźne piętno na kulturalnym życiu miasta.

Wręczenie Nagród Łukaszewicza, wybitnego poznańskiego historyka i dyrektora Biblioteki Raczyńskich oraz spotkanie z laureatami odbędzie się 23 marca o 18.00 w zabytkowym gmachu Biblioteki na placu Wolności.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net