f Rok Chopinowski także w Kaliszu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:37:27 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Rok Chopinowski także w Kaliszu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-13 11:35

Rok Chopinowski także w Kaliszu

Cyklem koncertów pt. "Nasz Chopin" uczci Filharmonia Kaliska 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Kalisz był ostatnim polskim miastem, w którym Chopin spędził w listopadzie 1830 r. ostatnie dni przed opuszczeniem kraju na zawsze.

Filharmonia planuje też wielki koncert przed miejscowym Ratuszem zatytułowany "Kapsuła Chopin". Będzie to maraton chopinowski oraz śpiewy i tańce ludowe. Całość zakończy się mazurem i wmurowaniem tablicy pamiątkowej w miejscu, w którym tańczył sam Fryderyk w 1829 r.

Jak pisał do swojego przyjaciela Tytusa Wojciechowskiego "byłem w Kaliszu na jednym wieczorze, gdzie była Pani Łączyńska i Panna Biernacka. Wyciągnęła mię do tańca, musiałem mazura tańczyć i to z ładniejszą jeszcze panną od niej, przynajmniej równie piękną...

W Roku Chopinowskim kaliscy symfonicy zagrają też dwa utwory kompozytorów, które zostały skomponowane dzięki inspiracji muzyką Fryderyka. "Zagramy w sumie siedem - osiem koncertów rocznicowych" - zapowiada szef filharmonii Adam Klocek.


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Adam Klocek opowiada Danucie Synkiewicz o związkach Chopina z Kaliszem:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net