f Biblioteka ma katalog rękopisów : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2021
  Następne na antenie:
   06.00 - Wiadomości
        05:37:22 | środa | 27.01.2021 | imieniny: Jana i Przybysława
 
Biblioteka ma katalog rękopisów : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2021


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


Prześlij ten artykuł:

Adresat email
Tresc dodatkowego opisu
Podpis  dodano: 2010-05-13 11:35

Biblioteka ma katalog rękopisów

Listy Marii Konopnickiej i Jarosława Iwaszkiewicza, akwarele Atanazego Raczyńskiego, XIX-wieczne afisze teatralne i wiele innych pieczołowicie przechowywanych skarbów można było zobaczyć w czwartek w Bibliotece Raczyńskich.

Pokaz bibliotecznych skarbów zorganizowano z okazji wydania pierwszego po wojnie Katalogu Rękopisów Biblioteki Raczyńskich. Obszerna, dwutomowa publikacja pod redakcją Magdaleny Bugajewskiej i Izabeli Mrugasiewicz obejmuje dary i zakupy biblioteczne lat 1977-1999 dotyczące przede wszystkim Wielkopolski. Są to listy, fotografie, rysunki, dokumenty od XVII wieku po współczesność.

Katalog w sposób zasadniczy ułatwi pracę naukowcom - jest bowiem zaopatrzony w indeksy osób i instytucji. Nie mógłby się ukazać, gdyby nie finansowa pomoc Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które poparło dobrze udokumentowany wniosek Biblioteki.

na zdj. list Marii Konopnickiej z 1891 r.UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net