f Maleszka o książkach dla dzieci : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:37:04 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Maleszka o książkach dla dzieci : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-13 11:35

Maleszka o książkach dla dzieci

Podpowiadajcie dzieciom jakie książki warto czytać - apelował do bibliotekarzy słynny reżyser i scenarzysta" - Andrzej Maleszka. Twórca "Magicznego drzewa" spotkał się z pracownikami wielkopolskich bibliotek w ramach trwających w Poznaniu Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży.

Barwna postać reżysera, jego pogodny styl i swoboda wypowiedzi sprawiły, że spotkanie było bardzo żywiołowe. Zwłaszcza gdy z powodu braku pytań z sali, Maleszka zaczął przepytywać bibliotekarzy. Interesowało go kiedy dzieci zaczynają wypożyczać książki samodzielne, czego szukają i w jakim wieku ich czytelnictwo jest najbardziej aktywne.

Reżyser zapewniał, że książka nigdy nie zniknie z naszego życia chociaż zamiast wersji papierowej może wkrótce będziemy wypożyczać elektroniczne czytniki. Maleszka jest zafascynowany współczesną techniką. Ale przede wszystkim jest znawcą dziecięcej psychiki. Krytykuje zachodnie produkcje dla dzieci, które nie mają nic wspólnego ze światem najmłodszych. On sam realizując film stara się aby jego mali aktorzy byli jednocześnie współtwórcami. Jeśli scenariusz podoba się dziecku-aktorowi, które dobrze się czuje grając swoją rolę, to jest duża nadzieja, że film spodoba się też dziecku-widzowi.

Na razie Andrzej Maleszka pracuje nad drugą częścią książki "Magiczne drzewo".


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net