f 20 edycja festiwalu Malta : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   15.45 - Obywatel Gzik donosi - felieton satyryczny
        15:43:47 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
20 edycja festiwalu Malta : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-13 11:35

20 edycja festiwalu Malta

W niecodziennych warunkach odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca tegoroczną Maltę w Poznaniu. Dzięki internetowemu łączu odbywała ona się jednocześnie w Sali Błękitnej Urzędu Miejskiego oraz w Instytucie Teatralnym w Warszawie gdzie gościembył m.in. minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.


Blisko 150 wydarzeń teatralnych, muzycznych , filmowych i tanecznych będzie można zobaczyć podczas tegorocznego 20 Maltafestival w Poznaniu. W czwartek na spotkaniu z dziennikarzami organizatorzy opowiadali o planowanych zmianach.

W jubileuszowym roku, z powodu różnorodności propozycji, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta zmienił swoją nazwę na Maltafestival Poznań. Po raz pierwszy na Malcie będzie temat wiodący. W tym roku wybrano teatr flamandzki. "To jeden z trzech idiomów zaplanowanych do roku 2012. Wystąpi około 20 teatrów z Belgii" - powiedział dyrektor Malty Michał Merczyński.

Maltafestival Poznań rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do 3-ego lipca. Około 35 festiwalowych spektakli i koncertów odbędzie się w przestrzeniach otwartych. Całość będzie kosztował około 10 mln zł.


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Dyrektor Malty Michał Merczyński o planach związanych z tegorocznym Maltafestival Poznań:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net