f Modernizacja Kanału Ślesińskiego - radość dla wodniaków : Radiowe audycje Europejskie bejmy dla Wielkopolski : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   21.00 - Klasyka muzyczna
        20:18:51 | piątek | 18.09.2020 | imieniny: Ireny i Józefa
 
Modernizacja Kanału Ślesińskiego - radość dla wodniaków : Radiowe audycje Europejskie bejmy dla Wielkopolski : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2009-11-16 11:46

Modernizacja Kanału Ślesińskiego - radość dla wodniaków

Żeglarze się cieszą. Kanał Ślesiński - łączący Konin z jeziorem Gopło, zostanie zmodernizowany. To ważny szlak żeglugowy, fragment słynnej (a ostatnio niestety zaniedbanej) Wielkiej Pętli Wielkopolskiej.

W tej chwili niestety pokonanie trasy wodnej jest niełatwe nawet dla jednostek o niewielkim zanurzeniu - na przykład jachtów mieczowych. W przyszłości, po pogłębieniu, naprawie śluz i zmodernizowaniu, kanałem przepływać będą mogły również większe jednostki kilowe.

Inwestorem jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który stara się o unijne pieniądze na ten cel. Koszty przedsięwzięcia szacuje się na ok. 4 miliony euro.Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Europejskie bejmy dla Wielkopolski - odcinek 12: czy wsparcie z europejskich funduszy pomoże wielkopolskiej żegludze? Miejmy nadzieję. W każdym razie remont Kanału Ślesińskiego to ambitne przedsięwzięcie:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net