f Było wojsko, będzie kampus : Radiowe audycje Europejskie bejmy dla Wielkopolski : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości + pogoda
        16:24:20 | poniedziałek | 01.06.2020 | imieniny: Jakuba i Konrada
 
Było wojsko, będzie kampus : Radiowe audycje Europejskie bejmy dla Wielkopolski : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2009-11-16 11:46

Było wojsko, będzie kampus

Zamiana koszar i budynków powojskowych na szkołę i budynki oświatowe staje się powoli wielkopolską specjalnością. Dzieje się tak między innymi w Kaliszu.

Studenci z Kalisza już się cieszą. Dzięki Wielkopolskiemu Regionalnemu Programowi Operacyjnemu znacznie poprawią się warunki studiowania. Żacy zaoszczędzą też sporo czasu.

Wcześniej w tym miejscu znajdowała się wojskowa jednostka zajmująca się logistyką na potrzeby wojsk lotniczych i naprawą niektórych urządzeń. Były to głównie obiekty magazynowe, dzięki czemu ich adaptacja nie była specjalnie kłopotliwa.

Wiadomo już, że w powstanie minimiasteczko akademickie - gdzie studenci będą nie tylko uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych, ale również - spotykać się.Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Europejskie bejmy dla Wielkopolski - odcinek 10: w Kaliszu, w miejscu dotychczasowych magazynów wojskowych, powstanie minimiasteczko akademickie. Oczywiście - dzięki funduszom WRPO:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net