f Startujemy z naszym nowym cyklem! : Radiowe audycje Europejskie bejmy dla Wielkopolski : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   16.00 - Wiadomości + pogoda
        15:51:01 | poniedziałek | 01.06.2020 | imieniny: Jakuba i Konrada
 
Startujemy z naszym nowym cyklem! : Radiowe audycje Europejskie bejmy dla Wielkopolski : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2009-06-19 11:33

Startujemy z naszym nowym cyklem!

Czym jest wspólny europejski rynek? Czy europejskie pieniądze może zdobyć każdy przedsiębiorca? Jaka jest rola Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego? Kto już skorzystał z funduszy europejskich? Na co zostało przeznaczone to wsparcie?

Na te i inne pytania odpowiadamy w nowym cyklu informacyjnym, przygotowanym wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.


Członkostwo Polski w Unii Europejskiej budzi wśród mieszkańców naszego kraju nadzieje i obawy. Z wyników badań Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej wynika, że jednolity rynek europejski jest postrzegany jako szansa głównie przez osoby aktywne, liderów swoich środowisk i organizacji. Jednocząca się gospodarka europejska jest natomiast negatywnie odbierana przez Polaków o mniejszych ambicjach, wywodzących się z bardziej zachowawczych środowisk.

Badania przeprowadzone przez UKIE pokazują także, że znaczny odsetek polskich przedsiębiorców posiada nieprecyzyjne informacje na temat wspólnego rynku UE. Co więcej, w powszechnej świadomości krąży wiele nieścisłości czy wręcz mitów na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w UE oraz konkurencyjności polskiej gospodarki wobec innych państw Wspólnoty. Do rangi przysłowiowej „drogi przez mękę” urasta przygotowanie wniosku i zdobycie pieniędzy z unijnych funduszy. Następstwem takiego stanu rzeczy jest zaniechanie wielu działań, niewykorzystywanie szans czy nawet ograniczanie ekonomicznej aktywności.

Przygotowywana w Radiu Merkury S.A akcja publicystyczno-informacyjna ma ambicję przeciwdziałać rozpowszechnionym stereotypom ekonomicznym oraz edukować społeczeństwo, dając w ten sposób narzędzia do skutecznego korzystania z funduszy europejskich w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz do efektywnego uczestnictwa w europejskim systemie gospodarczym i świadomej obserwacji polskiej gospodarki przez pryzmat zjednoczonej Europy.
UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: janek
Dnia: 2010-01-09 09:14:38 Glupie gadanie o przyrodzie . Spolecznosc z Zagorowa (dol. Warty k Konina ) chciali postawic wiatraki wzdluz Warty w ich gminie. wiatraki mialyby wytwarz. prad dla Calego Zagorowa i co ? NIC--nie dostali zgody od ekologow -( swir....w) .ktorym wiatraki przeszkadzaja ...a ktorzy buduja pzrejscia dla zabek--to kret... wo.... Smiesza Mnie te Europejskie bejmy dla Wielkopolski . Jak slysze reklamy o oszczedzaniu wody i pradu w gospodarstwach domowych to Mnie szlak trafia. (conajmniej).. Chce zainwestowac w ekologiczne ogrzewanie z udzialem kolektorow slonecznych i co. I NIC O. Brak kasy na te cele w wielkopolsce bo urzedasom nie chce sie wypelniac wnioskow do UE. W innych woj.( Opolskie , podlaskie, malopolskie , slaskie ) maja dofinansowanie na takie cele. Tam urzednikom chce sie pomagac ludziom i przyrodzie , a wielkopolanie moga sobie tylko pomazyc. . Nasz BOS to bank komercyjny sp. z .o. i musi zarobic , nie chce sie zajmowac dofinsowaniem. Maja kredyty na 3 % na termomodernizacje itp. , ale zeby spelnic ich wymagania trzeba miec 5 zyrantow lun musza miec hipoteke w wys. 300% wiecej . czas oczekiwanie na kredyt z BOS to pol roku....Pozdrawiam tych ktorzy pomagaja --nie pozdrawiam urzedasow........ Jan Kowalki Wlkp.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net