f OPOZYCJONISTA - słuchowisko : Radiowe audycje Słuchowiska w Radiu Merkury : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   14.00 - Wiadomości + pogoda
        13:45:39 | poniedziałek | 01.06.2020 | imieniny: Jakuba i Konrada
 
OPOZYCJONISTA - słuchowisko : Radiowe audycje Słuchowiska w Radiu Merkury : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2009-06-01 15:53

OPOZYCJONISTA - słuchowisko

"Opozycjonista" to monodram według tekstu Damiana Szymczak w wykonaniu Zbigniewa Walerysia, aktora Teatru Polskiego w Poznaniu, który stworzył w tym słuchowisku przejmująca rolę.

W 14 minut opowiedziana została powojenna historia Polski z perspektywy jednego ludzkiego losu, w który bezlitośnie wdziera się polityka. Usłyszycie jedyne w swoim rodzaju, archiwalne nagrania przemówień pierwszych sekretarzy PZPR, elektryzujące, muzyczne sample skomponowane przez Augustyna Maciejowicza.

Realizacja dźwiękowa: Irena Goszczyńska
Scenariusz i reżyseria: Robert Mirzyński
Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

"Opozycjonista" to monodram według tekstu Damiana Szymczak w wykonaniu Zbigniewa Walerysia, aktora Teatru Polskiego w Poznaniu, który stworzył w tym słuchowisku przejmująca rolę:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: freedom
Dnia: 2009-04-06 22:57:17 Osobiście brakuje mi w tej historyjce, elementu, w którym dostaje w kość od niepodległej Polski za współpracę z SB /podpisał lojalkę, łagodne traktowali go, zapewne w IPN byłyby raporty ubeków na jego współpracę/ A tak to trochę wypaczone i nierzeczywista.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net