Radio Merkury S.A.

www.radiomerkury.pldodano: 2010-06-17 10:25
Kartki pocztowe i stemple na 1850-lecie

Pocztówka z Kalisza ze specjalnym datownikiem. W ten sposób Poczta Polska włącza się w obchody jubileuszu 18,5 wieków Kalisza. W roku wielkiego jubileuszu wyemitowano karty pocztowe prezentujące kaliskie skarby kultury.


Każdy turysta, który odwiedzi Kalisz i który będzie chciał zachować jubileusz w pamięci może skompletować 12 kart pocztowych prezentujących najcenniejsze zabytki Kalisza. Co miesiąc Poczta Polska wydaje jedną taką kartę. Każdy, kto będzie chciał nadać korespondencję z Kalisza może opatrzyć ją stosowną pieczęcią.

W trzech urzędach wokół kaliskiej Starówki można je podstemplować specjalnymi jubileuszowymi datownikami. "1850 lat istnienia, funkcjonowania i nieustającego rozwoju Miasta Kalisza w ponad 1000-letniej historii Państwa Polskiego należy uznać ze wydarzenie wyjątkowe i niepowtarzalne" - napisał dyrektor kaliskiego oddziału pocztowego Józef Ignaszak do prezydenta miasta. - "Dlatego Poczta Polska, jako najstarsza polska instytucja, aktywnie włączyła się w uświetnienie obchodów tego jubileuszu".

Dla filatelistów i miłośników pamiątek z Kalisza przygotowano nie tylko karty ale także nalepki na listy z jubileuszowym napisem.