Radio Merkury S.A.

www.radiomerkury.pldodano: 2010-06-10 11:21
31. Festiwal dziecięcy w Koninie

Koninem rządzą mali artyści, którzy uczestniczą w 31 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca. Wokaliści i Tancerze podczas uroczystego otwarcia imprezy odebrali klucz do bram miasta.

To największy i najbardziej prestiżowy konkurs w kraju. Co roku przyciąga ponad dwa tysiące uczestników z Polski i zagranicy. Konkurencja jest ogromna - zgodnie twierdzą mali artyści i ich opiekunowie.

W Konińskim Domu Kultury i w Domu Kultury Oskard rozpoczęły się eliminacje do koncertów galowych, które odbędą się w piątek i sobotę w konińskim amfiteatrze. Wtedy zaprezentują się najlepsi.
Komentarze czytelników:

Dodał: Konin moje miasto
Dnia: 2010-06-09 18:18:29
Jestem fanem festiwalu od początku jego istnienia. Być może nie nadążam za postępującą ewolucją ponieważ ja "się kurczę" a dzieci rosną. Nie mogę zrozumieć jednak jak to sie dzieje ,że tak surowe jurry nie zauważa ,że na scenie ograniczonej wiekowo do lat 16 tańczą dziewczęta i chłopcy którzy mają po 20 i więcej lat. Jak sie to ma do równości szans ,uczciwego współzawodnictwa w tych samych kategoriach wiekowych. Przecież różnica zauważalna jest "gołym okiem".Czy ktoś rzeczywiście sprawdza legitymacje szkolne pod kątem ich poprawności i autentyczności. Śmi em twierdzić ,że granice wiekowe to jedna wielka ściema. Proszę zainteresować się tym problemem bardziej wnikliwie, bo dając przyzwolenie na chosztaplerkę krzywdzimy tych którzy dochodzą do sukcesu uczciwie. Nie uczmy dzieci kłamstwa. Tak sie działo z zaproszonymi zespołami ze wschodniej granicy a nasi też nie pozostają dłużni,proszę zwrócić uwage na zespół TRANS , tam tańcza młodzieżowe babcie.Dodał: obserwator
Dnia: 2010-06-15 01:49:48
Nawet w świecie dzieci zadziałały takie same mechanizmy oceniania jak u dorosłych mających koneksje lub dar przekonywania innych mających wpływ na przyznane wyróżnienia.Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.