Radio Merkury S.A.

www.radiomerkury.pldodano: 2010-04-25 22:44
Kinomani - nad kinem!

10 716 - dokładnie tyle filmów obejrzeli znani poznańscy kinomani - Maria i Bogdan Kalinowscy. W tym roku tylko jeden film brakuje im do "setki". Nie mogą jednak dopisać do listy oglądanej w niedzielę w kinie Muza duńskiej produkcji "Strasznie szczęśliwi". Ten film już widzieli, i to wyjątkowa sytuacja, bo nigdy do tej pory nie byli ponownie na tym samym seansie. Tym razem odstąpili od reguły, bo kino Muza zorganizowało charytatywny seans, podczas którego zbierano pieniądze na remont nowego mieszkania dla Kalinowskich.

Kinomani będą mogli wkrótce zamieszkać nad Muzą, przy ulicy św. Marcin 30. Budynek przy ulicy Polnej, w którym mieszkali do tej pory został przeznaczony do rozbiórki. Podczas specjalnego seansu dla filmowej pary, zebrano 1872 zł i 82 grosze. Goście wrzucali do puszek dowolne datki, były banknoty 100-złotowe. Bogdan Kalinowski wrzucił do puszki 10 zł, które obca osoba ofiarowała mu w jednym z poznańskich supermarketów.

W kinie Muza, oprócz duńskiego filmu, oglądano też dokument "Inna bajka" Marzeny Więcek pokazujący poznańską parę. Kolejne fragmenty filmu widzowie nagradzali oklaskami.

Kalinowscy mają pół roku na wyremontowanie mieszkania w oficynie kina Muza. Trzeba m.in. wymienić instalacje i okna. Przez 3 lata te pomieszczenia stały puste. Rzecznik MPGM Maria Wellenger, która pomaga "kinowej" parze powiedziała Radiu Merkury, że we wtorek rozpoczną się pierwsze prace w oficynie koło Muzy i jeśli wszystko dobrze pójdzie zakończą się za 2 miesiące.

Nadal można wesprzeć remont. Działa subkonto, gdzie można wpłacić pieniądze, które pomogą spełnić marzenie i zamieszkać nad kinem.
Dane do wpłat na rzecz państwa Kalinowskich (do 30 kwietnia 2010):
Stowarzyszenie "Lepszy Świat"
os. Orła Białego 38/5
Bank BPH
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3300 0066 3661
Grupa na Facebooku "Pomóżmy POZNAŃSKIM KINOMANOM" (1100 członków)

foto: Marek Zakrzewski